SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Strösockerskål 11198102
nr 1119 8102
Strösockerskål
+ strösockersked, 2 delar, Nysilver, Sent 1800-tal, höjd: 30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 juli 2017
kl 20:12:12
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.